top of page
Piecyki_9.jpg

Piecyki i wkłady kominkowe MCZ na pellet

Wymarzony system grzewczy

Kominki na pellet

Ogrzewanie na pellet

Ogień, który możesz zaprogramować

Pellet są coraz bardziej popularnym, ekologicznie i zrównoważonym źródłem energii. Wewnątrz urządzeń na pellet znajduje się rodzaj spirali (ślimak podający), który pobiera pellet z zasobnika i wrzuca go do piecyka. Śruba podajnika działa elektronicznie i można ją zaprogramować w taki sposób, aby piecyk pelletowy lub kominek pelletowy zapalał się automatycznie zgodnie z harmonogramem. Piecyki pelletowe firmy MCZ są prawdziwymi małymi maszynami grzewczymi, w pełni programowalnymi.

Najbardziej wydajny i czysty system grzewczy

Spalanie pellet jest bardzo wydajne: przy takiej samej ilości paliwa możemy uzyskać więcej ciepła za pomocą pelletu niż z drewna. Co więcej, pellet pali się lepiej i zapewnia bardzo czyste spalanie. Z tego powodu piecyki na pellet i kominki na pellet objęte są wieloma programami dofinansowań (Czyste powietrze) i zachętami do efektywności energetycznej i energii odnawialnej. Są to najbardziej przyjazne dla środowiska alternatywy, które można wybrać, aby ogrzać dom, a także zaoszczędzić na rachunkach.

Piecyki_13.jpg

100% wszechstronności

Rozwiązania do ogrzewania jednego pomieszczenia

Ogrzewanie salonu, otwartej przestrzeni lub sypialni z piecem na pellet to podwójne zwycięstwo. Nie tylko będziesz miał przyjemność z płomienia, którym możesz zarządzać automatycznie, ale także wszystkie oszczędności naturalnego, niedrogiego paliwa, takiego jak pellet. Odkryj tutaj wszystkie rozwiązania powietrznych pieców na pellet, aby ogrzać jedno pomieszczenie.

Ogrzewanie domu tylko jednym piecem

MCZ oferuje różne rozwiązania do ogrzewania całego domu za pomocą tylko jednego piecyka na pellet lub kominka na pellet. Możesz wybierać między piecami pelletowymi, które przenoszą gorące powietrze wytwarzane przez piec do kilku pomieszczeń. Możesz też zapoznać się z modelami pieców wodnych, zintegrować je z istniejącym systemem grzewczym i podgrzać wodę dla grzejników lub paneli podłogowych.

Wygoda i piękno, o unikalnym wzornictwie

Najwyższy komfort nawet w sypialni

Podstawowym aspektem, który wpływa na to, jak cichy może być piecyk na pellet, jest nadmuch gorącego powietrza. MCZ wyposaża wszystkie swoje modele w wentylatory najnowszej generacji, które minimalizują niepożądane dźwięki i mogą być ustawione zgodnie z Twoimi potrzebami. Niektóre piece oferują opcję całkowitego wyłączenia nadmuchu (funkcja No-Air), podczas gdy cała gama jest dostępna bez wentylatora (produkty z technologią “Still”). Możesz tu obejrzeć wszystkie modele pieców na pellet bez nadmuchu.

Ogrzewanie domu o klasie energetycznej

Aby móc pracować w domach pasywnych lub budynkach o wysokim poziomie efektywności energetycznej, piec musi być szczelny, tzn. nie może pobierać tlenu z dobrze izolowanego pomieszczenia. Aby sprostać tym szczególnym potrzebom, firma MCZ zaprojektowała szereg zamkniętych pieców, które pobierają tlen z zewnątrz i nie potrzebują wlotu powietrza w pomieszczeniu, w którym są zainstalowane (piece z technologią Oyster). Możesz zobaczyć wszystkie piecyki na pellet z uszczelnieniem MCZ.

bottom of page